Psychoterapia Toruń

Psychoterapia Toruń

No Comments on Psychoterapia Toruń

PsychoterapiaPsychoterapia, to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia wszelkiego rodzaju zaburzeń (np. nerwicowych, depresyjnych) oraz problemów w związkach oficjalnych i mniej oficjalnych (tzw. terapia par i małżeństw) jak i pomocy w rozwiązywaniu problemów i diagnozie już w szkole. Głównym filarem psychoterapii jest kontakt międzyludzki, który różnicuje tę metodą od czysto medycznego leczenia (np. leki antydepresyjne) i jest nakierowany na zmianę zachowania oraz postaw pacjenta i przekierowaniu jego emocji na odpowiedni tor. Pozwala to na lepszą samokontrolę, walkę z lękami, stresem, bezsennością oraz otworzeniem się na świat i poprawę w nawiązywaniu znajomości jak i związków emocjonalnych.

Istnieje kilka rodzajów psychoterapii, są one nazywane nurtami. Są to podejścia psychoanalityczne, behawioralno-poznawcze, humanistyczno-ezgystencjalne, systemowe oraz wiele innych “mniejszych” nurtów.

Często zgłaszamy się do psychologa, psychoterapeuty, w przypadku, gdy spotka nas coś dramatycznego, nastąpi zmiana struktury rodziny, rozpad związku, wypadek lub po prostu nie radzimy sobie z samooceną i krytyką z zewnątrz, która potrafi nas zniszczyć od środka poprzez np. obwinianie siebie, nadmierne skupianie się na sobie i swoich przeżyciach, nadmiernych analizach każdego mijającego dnia.

 

About the author:

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Back to Top